Deviņi dvēseles uzdevumi

Ir tāda grāmata “9 dvēseles uzdevumi”. Sarakstījis mācītājs Indulis Paičs. Tiešām laba grāmata, kurā strukturētā veidā un vienkāršā valodā tiek skaidrots, kādi spēki un kādā veidā darbojas mūsu ķermenī, prātā un sirdī. Tās ir deviņas dziņas, kas cilvēkos mīt kopš laiku aizlaikiem.

Galvenā atziņa pēc grāmatas izlasīšanas ir – pilnīgi visos cilvēkos bez izņēmuma mīt visas deviņas dziņas. Tās ir dziļi iekodētas ģenētiskajā (vai arī dvēseles?) kodā un mēs tur neko nevaram mainīt. Katra dziņa cilvēkā var darboties ar plusa vai mīnusa zīmi, tas ir, var dot mūsu dzīvei pienesumu vai tieši pretēji – sarežģīt to.

Līdz ar to būtiski ir iemācīties kontrolēt šīs savas dziņas jeb šo dziņu izpausmes – kaislības.

Tad par kādām dziņām mēs šeit runājam?

Par deviņām jaukā māsiņām/brālīšiem – par alkatību jeb rijību, par miesaskāri, dusmām, skumjām un nemieru/nomāktību, par skaudību, godkāri/slavaskāri un lepnību.

Visas izklausās ļoti mīlīgas, ne? 🙂

Bet visas šīs dziņas ne tikai var, bet arī ir nodarīgas cilvēkam. Piemēram, skaudība mērenās devās palīdz mums mācīties (gūt jaunas pieredzes), savukārt rijība, kas atbild par mūsu baudām, palīdz mums tiekties un izjust baudas (vēdera un ne tikai). Un atkal – ja protam tās lietot mērenās devās.  

Induļa Paiča grāmata “Deviņi dvēseles uzdevumi” stāsta par mūsu 9 dziņām

Tātad vēlreiz – manī mīt visas deviņas dziņas un es nevaru nevienu no tām likvidēt. Es varu ar tām jēgpilni sadzīvot, es varu tās kontrolēt un attiecīgi gūt prieku un labumu pat no RIJĪBAS.

Tāds tad arī ir viens no dzīves uzdevumiem – iemācīties vērst šīs dziņas par labu sev un pasaulei.

Iespējams, Tev tas jau sen bija skaidrs kā diena, bet man Nē. Es, kā jau zināmā mērā perfekcionists, negribu būt skaudīgs vai mantkārīgs vai rijīgs. Un tad es cenšos. Un aizmirstu, ka tā cenšanās var novest pie pārcenšanās, kas jau deviņu dvēseles uzdevumu kontekstā tiek traktēta kā savas dzīves sarežģīšana = mana dziņa pārvēršas par apsēstību.

Tur ir tāds smalks balanss star cenšanos un pārcenšanos. Starp šo dziņu pieņemšanu un to mainīšanu.

Atbildēt

Close Menu
shares