Kāpēc Bībele ir tik populāra?

Pasaulē pirktākā / populārākā grāmata ir Bībele. Izskatās gan, ka ilgi tas tā vairs nebūs. Cilvēku tikumi mainās. Mums šķiet, ka dzīve ir tik notikumiem pārpilna un strauja, mēs esam tik aizņemti un pašpietiekami, ka mums vairs nevajag dziļuma un ticības, ka kāds vienmēr ir par mums. Poter-hariji un “7 veidi, kā būt efektīvam” ir šodienas cilvēka bībeles.

Bet ne par to ir stāsts. Bībele ir populārākā grāmata. Jautājums ir – kāpēc? Protams, saturs ir lielisks. Tas nav noliedzams. Bet vai tad maz mūsdienās grāmatu ar lielisku saturu? Bet tas nenozīmē, ka tās ieņem ikonisku vietu mūsu dzīvēs? Nop, nop. Kāpēc?

Bībelei jau daudzus gadsimtus ir lieliski mārketinga speciālisti – baznīca, kas neļauj mums aizmirst šīs grāmatas saturu. Un ja arī mēs esam tendēti piemirst, tad svētdienas mise to atgādina (kurš zina, kas ir mise?:). Vai arī – katrs, noteikti, ir redzējis cilvēku, kurš lasa un PĀRLASA bībeli. Vai daudz grāmatas Tu esi pārlasījis? Cik reizes?

Savukārt bībele tiek pārlasīta daudz reizes visā dzīves garumā.

Tas arī ir noteicošais faktors – tā nu ir uzbūvēta sistēma ap bībeli, ka cilvēkam tajā jāiemet acs ik pa laikam. Jo cilvēks ir tā iekārtots, ka mums nekas ilgi neturas galvā. Vienalga vai tā ir jaungada apņemšanās vai vienkārši lieliska atziņa pēc kādas grāmatas izlasīšanas. Atziņa noturas dažas stundas, dienas vai nedēļas un tad palēnām pazūd. Un nav jau tā, ka šī atziņa bija sliktāka par bībelē lasītajām. Vienkārši nav neviena, kurš mums atgādinātu “hei, atceries to atziņu, kuru guvi pirms 15 dienām, par mazo ikdienas lietu novērtēšanu, par ikrīta bērnu samīļošanu?” Nop, mūsu atmiņas ir īsas.

Cilvēki vispār mūsdienās nemāk lasīt. Es nerunāju par to, ka cilvēki lasa ļoti maz. Aizvien mazāk.Es runāju par mācēšanu lasīt. Kā lasa mūsdienu cilvēks? Ātri un efektīvi! 🙂 Izlasa kādu pamācošu grāmatu, cer uz ātru rezultātu (ka izlasīšana = iemācīšanās) un efektivitātes dzīts rikšo tālāk – ķeras pie nākošās grāmatas. Nepadomā. Nesagremo. Mūsdienu cilvēks ir gājis pat vēl tālāk – ir radīta ļoti ātrā lasīšana, t.i., ir pieejami grāmatu izvilkumi / domugraudi, kas izlasāmi 3 minūtēs. Un pēc 3 minūtēm cilvēks var ievilkt ķeksīti savā efektivitātes un steigas sarakstā = izlasīta vēl viena grāmata.  

Kādēļ, piemēram, pirms dažiem gadiem populārā pretsmēķēšanas grāmatā bija teikts – nesteidzies lasot šo grāmatu. Padomā. Pārdomā. Pārlasi. Pamata doma ir – cilvēkam vajag laiku, lai pieņemtu / adaptētu jaunus ieradumus un, lai ar tiem sadzīvotu. Tādēļ lasot grāmatas nevajag steigties. Vajag tieši nesteigties.

Un ja grāmata Tevi ir uzrunājusi un tajā ir kādas labas atziņas, pēc izlasīšanas neliec to dziļā plauktā, bet gan paturi pa rokai, lai vari šad tad to pāršķirstīt. Kā Bībeli. Jo mūsu atmiņas ir ļoti īsas.

Atbildēt

Close Menu
shares